Kampioenenoverzicht 2017 - Sportprijs Utrecht

Hieronder een overzicht van de kampioenen van 2017 verdeeld in WK, EK, Internationaal, NK, overige en Utrechtse team prestaties. Al deze sporters maken kans op de titel Sportvrouw, Sportman, Sporttalent en Sportploeg van 2017.

Tot 6 december kan je hier jouw favoriet voordragen voor de titel van Sportcoach, Sportvrijwilliger en Sportvereniging van 2017!

Vanaf januari zijn de drie genomineerden per categorie bekend en kan iedereen stemmen op zijn/haar favoriet.

De bekendmaking van de winnaars vindt plaats op woensdagavond 14 februari 2018.

Mist er in dit overzicht een prestatie? Geef deze dan door via sportprijs@sportutrecht.nl

Naamsportprestatie
Lisa Bunschotensnowboarden2e WK snowboardcross
2e WK slalom
Bram van Hastenbergatletiek2e WK - jongens onder 20
Tjitske Hoekstrakarate/kenpo1e WK Portugal
Inge Janssenroeien1e WK roeien dubbel vier
Sione Jongstratriathlon1e WK Ironman Hawai?
1e WK Rotterdam
Ryan Lansinkkarate1e WK Portugal
2e WK Portugal
Gemaine de Randamiemixed martial arts1e WK
Addy Quickkarate/kenpo2e WK Portugal
Amber Quickkarate/kenpo2e WK Portugal
Dafne Schippersatletiek3e WK 100 meter
1e WK 200 meter
Justin van Tergouwdarten1e WK junioren Lakeside Youth World Championship
1e WK junioren mixed pairs | boys pairs | overall | singles - WDF World Cup
Naamsportprestatie
Jerremyh Angelahonkbal1e EK onder 23
Lars Balkhockey1e EJK
Annemarie Bernhardroeien3e EK vier zonder stuurvrouw
Jelle Blaauwhonkbal1e EK onder 23
Hidde Brinkhockey1e EJK
Sarah Buiswaterpolo2e EK Junioren
Rodney Daalhonkbal1e EK onder 23
Kirstie van Haaftenbaanwielrennen2e EK junioren (ploegenachtervolging)
Lars van der Haarwielrennen 2e EK veldrijden
Kaj Hendriksroeien2e EK heren acht
Tom Hofker shorttrack1e EK junioren B
Inge Janssenroeien2e EK dubbelvier
Bjorn Kellermanhockey1e EK
Robbert Kemperman hockey1e EK
Josine Koninghockey1e EK
Renée van Laarhovenhockey1e EJK
Monica Lanzroeien2e EK dames acht
Laurien Leurinkhockey1e EK
Romy Meekersgolf1e Europees Clubkampioenschap
Jasper Luijkxhockey1e EJK
Keet Oldenbeuvingskaten1e EJK - dames onder 16
Malou Pheninckx hockey1e EK
Boet Phijfferhockey1e EJK
Fleur Pieterserolstoelbasketbal1e EK
Bram Steenaartshorttrack3e EK junioren B
Tyrone Sterkenburgworstelen3e EK tot 76 kg voor cadetten
Jaap Trouwborst bridge3e open EK voor seniorenviertallen (60+)
Xandra Velzeboershorttrack1e EK junioren C
Merleen Verburghroeien3e EK vier zonder stuurvrouw
Willeke Vossenroeien3e EK vier zonder stuurvrouw
Esther Visserbridge vrouwenjunioren t/m 25 jaar
Janneke Wackwitzbridgevrouwenjunioren t/m 25 jaar
Marijn Wiersmashorttrack 1e EK junioren B
Sander de Wijn hockey1e EK
Emma van Zuijlenshorttrack3e EK junioren A
Naamsportprestatie
Rosa Basroeien1e Koninklijke Holland Beker W8+
2e Koninklijke Holland Beker W2x
Lars van de Bergwielrennen1e Tour de l'Oise jongerenklassement
Dian Bo Bloklandjudo2e Amerhaltoernooi
Hugo Bosmashorttrack2e StarClass Competitie - mannen junioren B
Lisa Bunschotensnowboarden1e World Cup snowboardcross La Molina 2x
1e World Cup blanked slalom La Molina 2x

3e World Cup Zuid-Korea
1e Wereldbeker Pyeongchang 2x
2e Wereldbeker Pyeongchang
1e Worldcup parasnowboarden - banked slalom
Lars van den Burgjudo1e Amerhaltoernooi
Iza van de Burgtritmische gymnastiek3e Sparta Dordt Cup - Benjamins A
Zaïd Douadijudo3e Amerhaltoernooi
Borris Gartzkarate3e Zipangu pro Neerpelt
Friso Emonsshorttrack2e StarClass Competitie - mannen junioren A
Johnathan Gefferiejudo3e Amerhaltoernooi
Kirstie van Haaftenwielrennen1e Omloop van Peize
Lars van der Haarveldrijden2e vestingcross in Hulst
1e GP Marco de Clercq
2e wereldbekerwedstrijd Koksijde
3e Superprestige Boom
1e Nacht van Woerden
3e Superprestige van Ruddervoorde
Jasper Haarbrinkjudo3e Amerhaltoernooi
Bram van Hastenbergatletiek2e 14-kamp Helsinki
Tim Helmondjudo3e Amerhaltoernooi
Kaj Hendriksroeien3e Wereld beker Luzern Holland Acht
Cristiaan Hendriksenjudo2e Amerhaltoernooi
Inge Janssenroeien1e World cup Belgrado2e World cup Belgrado
1e Koninklijke Holland Beker Ladies Trophy
Elise Jaureguiritmische gymnastiek1e Sparta Dordt Cup - junioren B
Anna Jochemsenparaskiën2e IPC World Cups Innerkrems Downhill 2x
3e IPC World Cups Innerkrems Super-G
3e World Cup Hakuba
3e World Cup Zuid-Korea
3e Wereldbeker Pyeongchang
2e Wereldbeker Pyeongchang
Sione Jongstratriathlon1e Ironman Maastricht
Stijn Kantersroeien1e Koninklijke Holland Beker LM1x
Wilco Keldermanwielrennen4e Vuelta - ploegentijdrit
Ilrish Kensenhuispowerliften1e West-Europees kampioenschap
Iris Kensenhuispowerliften1e West-Europees kampioenschap
Jacob van de Kerkhofroeien1e Koninklijke Holland Beker BM4-
Edison Kukajjudo1e Amerhaltoernooi
Sjoerd Kraanjudo1e Amerhaltoernooi
Marjolein KroonkorfbalGoud Worldgames
Maroua Laajabkarate2e Zipangu pro Neerpelt
3e WW-Cup
Ilyas Laaouina worstelen2e Brandenburgercup
Harold Langenroeien2e World cup Belgrado
1e Koninklijke Holland Beker M4-
3e Wereldbeker Luzern
Monica Lanzroeien1e World cup Belgrado
1e Koninklijke Holland Beker
Xanne van Lijfjudo3e Amerhaltoernooi
Brit Lodderworstelen2e Saarland lady open
Sander Looyjudo1e Amerhaltoernooi
Romy Meekersgolf1e Het Italiaans Amateur
1e European Spring Junior
Kyra van der Meijdenjudo3e Amerhaltoernooi
Babs Mekenkampjudo1e Amerhaltoernooi
Omar Mezrauikarate3e Zipangu pro Neerpelt
2e WW-Cup
3e Amsterdam Cup
Gyan Moenesarkarate1e Zipangu pro Neerpelt
Hugo Moritzjudo3e Amerhaltoernooi
Luuk Nieboerjudo3e Amerhaltoernooi
Keet Oldenbeuvingskaten3e Wereldbeker wedstrijd - Graz
3e Wereldbeker wedstrijd - Beroun
3e Wereldbeker wedstrijd - Rotterdam
3e Wereldbeker wedstrijd - Vigo
1e get set go - Zweden
2e Gothenburg
1e Bryggeriet street - Zweden
Lowis Postmaritmische gymnastiek1e Sparta Dordt Cup -
pre junioren B
Justin Pothuizen worstelen 3e Brandenburgercup
Jesse Putszwemmen1e Swimcup Den Haag 50 m vrij.
1e Swimcup Den Haag 50 m rugslag
1e WC Berlijn 4x 50 meter estafette
1e WC Eindhoven 4x 50 meter estafette
2e Swimcup Amsterdam vrij.
1e Wereldbekerwedstrijd Berlijn - mixed 4x 50 meter vrije slag
3e Wereldbekerwedstrijd Beijing - mixed 4x 50 meter vrije slag
2e Wereldbekerwedstrijd Tokio - 4x 50 meter vrije slag
2e Wereldbekerwedstrijd Singapore - 4x 50 meter vrije slag
Pleun Reindersturnen2e Flanders International Team Challenge
Thyrone Riederworstelen4e Brandenburgercup
Dean Roestenburgkarate3e Zipangu pro Neerpelt
2e WW-Cup
Esmé Scherrenbergjudo2e Amerhaltoernooi
Dafne Schippersatletiek2e DL Qatar
1e Diamond League Rome, 100 meter
1e FBK games, 100 meter
1e Bislett Games, 200 meter
2e Diamond League Londen 100 meter
1e Diamond League Londen 200 meter
Bredi Slinkers worstelen 2e Brandenburgercup
Maria Spyroglouritmische gymnastiek1e Sparta Dordt Cup - junioren A
Bram Steenaartshorttrack3e Alta Valtellina Trophy - junioren A
1e Alta Valtellina Trophy - mixed relayteam Senioren
Marcel Sterkenburgworstelen1e Brandenburgercup
Tyrone Sterkenburgworstelen1e Brandenburgercup
Suzanne StruikkorfbalGoud Worldgames
Floris Sujeckikarate3e Zipangu pro Neerpelt
1e WW-Cup
3e WW-cup
2e Amsterdam Cup
Xandra Velzenboershorttrack2e StarClass Competitie - vrouwen junioren B
Marleen Verburghroeien1e Koninklijke Holland Beker W8+
Willeke Vossenroeien1e Koninklijke Holland Beker W8+
Kyra de Vriesroeien1e Koninklijke Holland Beker W8+
Kyra Wapperomkarate2e Zipangu pro Neerpelt
2e Amsterdam Cup
2e Open West Brabant
Anne Wernerritmische gymnastiek1e Sparta Dordt Cup - Benjamins A
Mika van Woudenbergkarate3e Zipangu pro Neerpelt
1e WW-Cup
2e WW-Cup
Jens van 't Woutshorttrack1e StarClass Competitie - mannen junioren B
Lisa Wukarate3e WW-Cup
2e Funakoshi Kata Cup
3e Funakoshi Kata Cup team


Emma van Zuijlenshorttrack3e StarClass Competitie - vrouwen senioren A+
Naamsportprestatie
Ilse Baijenszeilen1e NK
Jelmer Bennemaroeien1e NK klein, jongens 16
Elise Boehmer golf1e NK foursome
Leon Boeropzeilen1e NK
Simon den Brabertriathlon3e NK wintertriathlon
Tim den Brabertriathlon2e NK wintertriathlon
Lars van den Burgjudo2e NK onder 18
Iza van de Burgtritmische gymnastiek2e NK A-lijn benjamins allround
Harold Bustatletiek2e NK tienkamp
Tevfik Ceyarzaalvoetbal1e NK zaalvoetbal - Eredivisie
Guurtje Copierbowls3e NK Singles Dames Outdoor
Oele Dijkhuisschaken1e NJK
Didier Dijkstrakunstrijden1e NK junioren
Bjorn van Doesburgzwemmen1e NK junioren 100 m. vlinderslag
2e NK junioren 100 m. vrije slag
Norma Duinbowls3e NK pairs
Friso Emonsshorttrack1e NJK 3000 m heren A
1e NJK 1500 m heren A
1e NJK 1500 m heren finale A
2e NJK 500 m heren A
2e NJK 1000 m heren A
Jessy Gravenbeekturnen2e NK jeugd 1 sprong
Bram van Hastenbergatletiek2e NJK - 400 m horden
Mees de Heijschaken1e NK F-jeugd
Freek Hendriksjudo2e NK -15 jaar
Kaj Hendriksroeien2e NK klein
Simche Heringaatletiek2e NK 10.000 meter
Tom Hofkershorttrack1e NJK 500 m heren B
1e NJK 1000 m heren B
1e NJK 1500 m heren B
1e NJK 1500 m finale heren B
1e NJK 3000 m heren B
Lotte Hosperzwemmen2e NK junioren 400 m. wisselslag
3e NK junioren 200 m. wisselslag
Jeanine van Ipenburg bridge 3e NK Vrouwenparen
Elise Jaureguiritmische gymnastiek3e NK B-lijn junioren allround
Sione Jongstratriathlon1e NK Masters
Marijke Kasbowls2e NK pairs
Wout Klarenbeekbridge 1e NK Pupillenparen (t/m 15 jaar)
1e NK Pupillenteams (t/m 15 jaar)
Noah Krabshuisskiën 2e NK
Harold Langenroeien2e NK klein
Brandon Lansinkkenpo karate3e NK
Ryan Lansinkkenpo karate2e NK Kenpo Karate Forms
3e NK Kenpo Karate Forms
Nesrine Leeneatletiek1e NK 10.000 meter
Romy Meekersgolf1e UGC de Pan
2e NK Stroke Play
Ilias Oallaltaekwondo2e NK Taekwondo Almere
Keet Oldenbeuvingskaten 1e NK junioren
2e NK - dames
1e NK - halfpipe
Jesse Putszwemmen1e Swimcup Eindhoven
3e Swimcup Eindhoven
Pleun Reindersturnen1e NK meerkamp
1e NK brug
Yentel Risonjudo3e NK -21 jaar
Khadija Sanhajitaekwondo3e NK Taekwondo Almere vrouwen A klasse
Soulymen Sanhajitaekwondo3e NK Taekwondo Almere jongens cadetten -53 kg
Esmé Scherrenbergjudo2e NK -15 jaar
Agnes Schipperatletiek3e NK Cross
Job Sesinkroeien1e NK junioren, 8+
Maria Spyroglouritmische gymnastiek2e NK A-lijn pre-junioren allround
3e NK hoepel
2e NK bal
2e NK zonder materiaal
Jinke van der Sluisatletiek1e NK junioren indoor
Bram Steenaart shorttrack1e NJK 3000 m heren B
2e NJK 1500 m heren B
2e NJK 500 m heren B
2e NJK 1500 m finale heren B
Isabella Sujeckikarate 3e NK junior -21
Joni Tersteegshorttrack1e NJK 1000 m dames B
2e NJK 1500 m finale dames B
3e NJK 1500 m dames B
3e NJK 500 m dames B
Meike Versteegbadminton2e meisjes dubbel U 17
3e meisjes enkel U 17
Femke van de Vlietroeien1e NK junioren, 2x
1e NK junioren, 4x
1e NK junioren, 8x
2e NK junioren skiff
Heleen van de Waterboksen1e NK A klasse 69 kg
Kyra Wapperomkarate1e NK junior - 21
Michel Weerdenburgbowls1e NK pairs
Anne Wernerritmische gymnastiek3e NK A-lijn benjamins allround
Marijn Wiersmashorttrack1e NJK 1000 m dames B
1e NJK 1500 m dames B
1e NJK 1500 m dames finale
Britt van Winsenskiën 1e NK
1e NK
Lisa Wukarate3e NK
Sanne Zijlstraturnen3e NK pupillen groep 2 meerkamp
Emma van Zuijlenshorttrack1e NJK 500 m dames
1e NJK 1500 m dames
2e NJK 1000 m dames
2e NJK 1500 m finale
3e 3000 m dames
Paul Zwamaatletiek2e NK 10.000 meter
Naamsportprestatie
Kees Bakker bridge1e Eerste Divisie paren
Bloeme Gartz karate3e Open Itosu Kata cup 2017 Waalwijk
Lars van der Haarveldrijden1e Internationale Cyclocross Rucphen
1e GP Adri van der Poel
Maroua Laajab karate3e Open Itosu Kata cup 2017 Waalwijk
Romy Meekersgolf1e Nationaal Open1e Nationaal Open
Jacky van de Meentkarate1e Open Itosu Kata cup 2017 Waalwijk
Rooney Nguyen karate2e Open Itosu Kata cup 2017 Waalwijk
Jesse Putszwemmen1e Swim Cup Den Haag
Floris Sujeckikarate1e Open Itosu Kata cup 2017 Waalwijk
Lisa Wukarate2e Open Itosu Kata cup 2017 Waalwijk
Paul Zwamaatletiek1e Utrecht Science Park Marathon
Naamsportprestatie
Bowls Club Oudenrijnbowls1e NK outdoor Mixed pairs
Domstad Devils dames 1lacrosse1e landskampioen
Domstad dodgers heren 1honkbal1e landskampioen
De Halter dames 1worstelen1e Wrestling Tournament
De Halter heren 1worstelen1e Eastern Wrestling Tournament
1e Willie Boley
1e Vennecup Tournament
Jong Oranjewaterpolo2e EJK
Kampong heren 1hockey1e landskampioen
Kampong jongens A1zaalhockey1e NK
1e Landskampioen
Kampong jongens C1hockey1e Europa Hockey League
Kampong meisjes A1zaalhockey1e NK
Kampong meisjes C1zaalhockey1e NK
Kampong Wheely's rolstoelhockey1e landskampioen
Karate Team Utrechtkarate3e Open Cup Waalwijk
RTC heren Shorttrackshorttrack3e EK junioren
Triton Heren Vierroeien2e Varsity
UFC Utrecht heren 1floorball1e landskampioen
1e bekerfinale
UFC Utrecht dames 1floorball1e landskampioen
1e bekerfinale
Utrecht Disaster Eredivisie Team herenInline Hockey1e landskampioen
USHC heren 1 hockey1e competitie veld - 1e klasse
UW&TC De Volharding juniorenwielrennen1e Nederlands clubkampioenschap
UW&TC De Volharding seniorenwielrennen1e Nederlands clubkampioenschap
UZSC heren 1waterpolo1e bekerfinale
1e competitie
UZSC dames 1waterpolo1e bekerfinale
1e competitie
1e WFN Supercup